W dniu 12 października 2017r. w Kołaczycach odbyła się VIII edycja Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy i Umiejętności Policyjno – Prewencyjnych.

    W konkursie wzięło udział 7 zespołów a uczniowie rywalizowali w czterech konkurencjach (test wiedzy ogólnopolicyjnej, strzelanie z broni długiej i krótkiej, policyjny tor sprawnościowy i pierwsza pomoc przedmedyczna).

   Młodzież musiała wykazać się nie tylko teoretyczną wiedzą z zakresu funkcjonowania Policji, ale także umiejętnościami z ratownictwa medycznego, strzelectwa oraz ponadprzeciętną sprawnością fizyczną.

   Doskonale w zawodach spisała się młodzież kołaczyckiego liceum zdobywając pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej dziewcząt i chłopców. (Skład zwycięskich drużyn: Patrycja Zwolińska, Karolina Świstak, Maria Fryc, Paweł Kiełbasa, Dominik Krzanowski i Jakub Wojdyła), drugie miejsce w kategorii drużynowej zajęło Liceum Ogólnokształcące w Nowym Żmigrodzie a trzecie – Liceum Ogólnokształcące w Czudcu.

  Również klasyfikacja indywidualna zakończyła się pełnym triumfem uczniów LO w Kołaczycach. Najlepszym zawodnikiem został Paweł Kiełbasa (IIIc), najlepszym strzelcem Bartosz Niklewicz (IId), a w kategorii dziewcząt obydwie klasyfikacje zdominowała Patrycja Zwolińska (IIIc).

  Honorowy Patronat nad Konkursem objęły: Komenda Wojewódzka Policji i Kuratorium Oświaty w Rzeszowie oraz Starosta Jasielski i Burmistrz Miasta Kołaczyce. Nagrody dla najlepszych drużyn oraz Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji dla zwycięskiej szkoły (LO Kołaczyce) wręczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie insp. Paweł Filipek.

Our website is protected by DMC Firewall!