W dniu 10 czerwca w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej - Curie w Kołaczycach już po raz siódmy został zorganizowany Wojewódzki Konkurs Wiedzy i Umiejętności Policyjno-Prewencyjnych.   W tym roku wzięło w nim udział 7 drużyn. Drużyny reprezentowały następujące szkoły:  Zespół Szkół w Czudcu (1 drużyna), Zespół Szkół Stowarzyszenia Absolwentów Szkół Rolniczych im. prof. Teodora Marchlewskiego w Trzcinicy (3 drużyny) oraz Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach (3 drużyny). Rywalizacja drużynowa przebiegała w 4 konkurencjach: pierwsza to pisemny test wiedzy z zakresu Ustawy o Policji, wiedzy o społeczeństwie, prawa, bezpieczeństwa, przysposobienia obronnego oraz pierwszej pomocy, następną konkurencją były zawody strzeleckie z broni długiej i krótkiej, kolejną dyscypliną był, wymagający dużej sprawności fizycznej i kondycji, „Policyjny tor przeszkód”.

 

    Poza tym uczestnicy musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami  z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Oprócz rywalizacji drużynowej, toczyły się zmagania w klasyfikacji indywidualnej na najlepszego zawodnika i zawodniczkę, gdzie brano pod uwagę wyniki ze strzelania i „Policyjnego Toru Przeszkód”. Przyznano też nagrodę indywidualną dla najlepszego strzelca.

Końcowa klasyfikacja drużynowa wyglądała następująco:

I miejsce: Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej - Curie w Kołaczycach
                        ( drużyna nr 1),

II miejsce: Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej - Curie w Kołaczycach
                       ( drużyna nr 2 ),

III miejsce: Zespół Szkół Stowarzyszenia Absolwentów Szkół Rolniczych im. prof. Teodora

                   Marchlewskiego w Trzcinicy

    W klasyfikacji indywidualnej najlepszym strzelcem okazała się Zwolińska Patrycja  z LO Kołaczyce, najlepszym zawodnikiem Paweł Kiełbasa także z Kołaczyckiego Liceum. Tytuł najlepszej zawodniczki wywalczyła natomiast Świstak Karolina z LO w Kołaczycach. Konkurs, którego współorganizatorem była Komenda Powiatowa Policji w Jaśle, miał na celu popularyzację wiedzy i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa i działania służb mundurowych w Polsce, kształtowanie pozytywnego wizerunku Policji w środowisku młodzieży i społeczności lokalnej.

    Patronat nad konkursem objęli: Podkarpacki Kurator Oświaty, Podkarpacki Komendant Wojewódzki Policji, który ufundował puchar dla najlepszej drużyny,  Starosta Jasielski oraz Burmistrz Kołaczyc, którzy także zasponsorowali nagrody dla laureatów i uczestników konkursu. Do grona sponsorów dołączyła też kołaczycka piekarnia „ KOŁACZ”.

    Uroczystość wręczenia nagród zaszczycili swoją obecnością: Starosta Jasielski – Mariusz Sepioł, Burmistrz Kołaczyc – Małgorzata Salacha, Zastępca Komendanta  Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie – ins. Paweł Filipek, Komendant Powiatowy Policji w Jaśle - kom. Jacek Krzyżak.

    Organizatorzy konkursu składają serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji Ochotniczej Straży Pożarnej w Kołaczycach oraz dla funkcjonariuszom policji z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!