Można stwierdzić, że tradycji stało się zadość!  Kolejna - XI już - edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Policyjnej w Szczytnie zakończyła się wspaniałym sukcesem uczniów Kołaczyckiego Liceum. Laureatem I miejsca został Kamil Bodek, II miejsce zajął Jakub Barzyk, VI- Dawid Biały,  a IX- Adam Piątkowski. Tym samym wszyscy zdobyli indeksy do Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie i mogą aplikować na dowolny kierunek studiów tej uczelni bez postępowania kwalifikacyjnego, w tym na czteroletnie studia I stopnia o profilu praktycznym "Nauka o Policji" (warunek- wcześniejsza pozytywna kwalifikacja do służby w Policji), umożliwiające absolwentowi przystąpienie do egzaminu oficerskiego, którego pozytywny wynik będzie stanowił podstawę do mianowania na pierwszy stopień oficerski w korpusie oficerów młodszych w Policji. Należy wspomnieć, że w zeszłym roku na ten kierunek zostało przyjętych pięciu absolwentów Liceum w Kołaczycach.

   Być może sukces byłby jeszcze bardziej okazały, gdyby nie pandemia koronawirusa.  Do tej  edycji Olimpiady zgłosiło się pięciu uczniów z klasy o profilu mundurowym Kołaczyckiego Liceum, którzy pomyślnie przeszli I i II etap (międzyszkolny i międzywojewódzki) i od października przygotowywali się do III etapu - finałowego w Szczytnie, który zawsze był najmocniejszą stroną kołaczyckich olimpijczyków. Niestety z wiadomych przyczyn, trzeci etap, w którym miało rywalizować 30 najlepszych uczniów z całej Polski,  został odwołany i Komitet Główny Olimpiady Policyjnej dokonał klasyfikacji na podstawie wyników z I i II etapu , tj. z prac pisemnych i testu wiedzy. Tym samym nasz piąty uczestnik stracił szansę na znalezienie się w piętnastce finalistów premiowanych indeksem. 

  Należy nadmienić, że uczniowie Kołaczyckiego Liceum, jako jedyni z województwa podkarpackiego, uzyskali tytuły finalistów wspomnianej Olimpiady. Olimpijczykom i ich opiekunom gratulujemy i  życzymy kolejnych sukcesów.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!