Nasza współpraca z międzynarodową organizacją studencką AIESEC ciągle się rozwija, czego dowodem jest obecność nowych studentów w szkole.

   Od 3.06.2019 do końca roku szkolnego gościmy studentkę prawa z Kolumbii, Kenię oraz studenta dziennikarstwa z Toronto w Kanadzie, Andiego. Obie osoby dzielą się z naszą młodzieżą i pracownikami wiedzą na temat kultury, geografii, systemu rządów i edukacji w swoich krajach. Ich prezentacje są bardzo interesujące a czasami zaskakujące.

   Zdziwiło nas to, że w obydwu krajach edukacja – zwłaszcza wyższa – jest płatna, że liczba uczniów w klasach w szkołach państwowych w Kolumbii i Kanadzie może wynosić ponad czterdzieści, że dzień w Kolumbii ma taką samą długość cały rok, gdyż słońce wschodzi o 6.00 i zachodzi o 18.00 i dlatego lekcje w szkołach często zaczynają się od 6 rano. Wiele innych informacji jest dla nas nowością, na przykład jak ważne są szesnaste urodziny dla dziewczyn w Kanadzie, a piętnaste w Kolumbii.

  Nasi goście uczą się dużo od nas o Polsce, zapoznają się z naszą historią i kulturą, poznają nasze zwyczaje, styl życia, wspólnie przełamujemy stereotypy i będziemy dzielić się uzyskaną wiedzą z innymi, starając się być dobrymi ambasadorami swoich krajów.

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd