14 października to święto wszystkich Pracowników Oświaty. Upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, na mocy uchwały Sejmu  z roku 1773. Święto jest okazją do wyrażania wdzięczności wszystkim Nauczycielom  i  Pracownikom szkoły.  

  W  poniedziałek, 15 października, odbyła się w naszej szkole akademia przygotowana przez szkolne koło teatralne. Nauczycielska Gala, nawiązująca swoją formułą do ceremonii rozdania  filmowych Oskarów, polegająca na  wręczeniu symbolicznych „oskarów” poszczególnym nauczycielom, spotkała się z żywą reakcją uczniów i samych nagrodzonych.

  Uczniowie uznali, że   życie to film, szkoła to plan filmowy, a nauczyciele i uczniowie to aktorzy, którzy wspólnie odgrywają swoje role zapisane w scenariuszu, jakim jest program nauczania, więc i kategorie pokrywały się z tymi znanym z hollywoodzkiej gali, m.in. Najlepszy Aktor/Aktorka Pierwszoplanowy, Aktor/Aktorka Drugoplanowy, Aktor komediowy, Montaż, Efekty specjalne, Efekty Dźwiękowe, Animacja, Aktor/ Aktorka Dramatyczny, Debiut Roku,  Całokształt twórczości, Reżyseria itp.

  Czerwony dywan, fanfary, piękne stroje, dowcipni prowadzący… Jednak ten zewnętrzny blichtr nie przesłonił głównych bohaterów uroczystości -  nauczycieli, którzy z rąk swoich uczniów odebrali symboliczne, ale chyba najcenniejsze,  nagrody, podziękowania i kwiaty.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!