Od 7 do 19.01.2018 roku gościliśmy w naszej szkole woluntariuszy z międzynarodowej organizacji studenckiej AIESEC. W pierwszym tygodniu przebywały u nas dwie studentki z Omanu i jedna z Chin, w drugim- studenci z Mongolii, Jordanii i studentka z Ghany. 

 Wszyscy goście najpierw zapoznali nas z podstawowymi informacjami o swoich krajach, przybliżając nam ich kulturę, tradycje, podstawowe wiadomości geograficzne oraz te związane ze stylem życia i religią. Następnie uczestniczyli w niektórych lekcjach, na przykład języka angielskiego, matematyki, języka polskiego, wychowania fizycznego, jak również w próbach grupy teatralnej, tanecznej czy zespołu muzycznego. Sami także prowadzili zajęcia językowe, artystyczne i rozpowszechniali woluntariat wśród młodzieży.

 Wszyscy zagraniczni studenci byli zakwaterowani u rodzin uczniów i poznawali nasz styl życia, upodobania kulinarne oraz sposoby spędzania wolnego czasu. Dla chętnych stworzyliśmy możliwość zwiedzania fabryki lizaków Astra, stajni Galicja, stajni Woźnica Team, Piekarni i Cukierni Kołacz, Karpackiej Troi i pobliskich ścieżek spacerowych. Mieliśmy przygotowane dla nich jeszcze inne atrakcje w najbliższej okolicy, ale- być może ze względu na "polskie" chłody lub ciepłą i rodzinną atmosferę, którą zastali w naszych domach- nie zawsze chcieli z nich korzystać. Niemniej jednak,  życie towarzyskie młodzieży rozwijało się zarówno w świecie wirtualnym jak i w realu. 

 Entuzjazm  i zaangażowanie społeczności szkolnej we wszystkie zajęcia z udziałem woluntariuszy potwierdzają, że jest to bardzo ciekawa forma przybliżania uczniom kultury, geografii i języków innych krajów, dzielenia się naszym bogactwem kulturowym jak również przełamywania stereotypów i barier. 

Our website is protected by DMC Firewall!