Mimo upływu czasu, zmieniającego się świata, oni trwają jako wzory postaw. Właśnie takich wyjątkowych bohaterów, przedwojennych policjantów, poznawali  licealiści - uczniowie klasy mundurowej z Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach, przygotowując materiał  na  Ogólnopolski Konkurs „Policjanci w służbie historii”.

W związku z nadchodzącymi wakacjami apelujemy wszystkich o warunkach bezpiecznego korzystania przez dzieci i młodzież z walorów lata. Warto w tym celu sięgnąć do materiałów przygotowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej:

Już po raz drugi, w sierpniu bieżącego roku, dwa zespoły uczniów klas mundurowych z Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach wezmą udział w wyjeździe edukacyjnym, na którego trasie znajdą się m.in. Mińsk, Katyń, Miednoje, Wilno. Wyjazd jest nagrodą dla zwycięskich zespołów oraz ich opiekunów za najlepsze prace konkursowe, których przygotowanie trwało pół roku i wymagało wielu działań.

Nasza współpraca z międzynarodową organizacją studencką AIESEC ciągle się rozwija, czego dowodem jest obecność nowych studentów w szkole.

Od 3.06.2019 do końca roku szkolnego gościmy studentkę prawa z Kolumbii, Kenię oraz studenta dziennikarstwa z Toronto w Kanadzie, Andiego. Obie osoby dzielą się z naszą młodzieżą i pracownikami wiedzą na temat kultury, geografii, systemu rządów i edukacji w swoich krajach. Ich prezentacje są bardzo interesujące a czasami zaskakujące.

Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach zostało wyróżnione przez Plebiscyt Branżowy Orły Edukacji. Plebiscyt ten polegał na przeskanowaniu ponad 3,8 miliona stron internetowych takich jak: Google Maps, Facebook, ZUMI, Nowoczesna Firma i wiele innych. Finalnie zostało przeanalizowanych około 753 tysiące uczniów w Internecie.

Nasza szkoła otrzymała w tej klasyfikacji ocenę 8,4 na 10, wzięte zostały pod uwagę oceny
z następujących portali:

Google Maps: ocena: 3,4

Facebook: ocena: 4,6

Dzięki tym ocenom Liceum w Kołaczycach otrzymało status wyróżnienia w lokalizacji: powiat jasielski.

Warto zwrócić uwagę, że wyróżnienie to, jest efektem ciężkiej i systematycznej pracy, co dostrzegają zadowoleni uczniowie, wypowiadający się pozytywnie na temat szkoły.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!