W dniu 16 kwietnia 2019 r. w Krośnie odbyły się zawody „Sprawni jak żołnierze”, organizowane przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach reprezentowały 2 drużyny , dziewcząt w składzie: Kamila Wojdyła, Karolina Gajecka, Magdalena Koznecka i drużyna chłopców: Tomasz Kozak, Dominik Krajewski, Radosław Król.

Spektakularny sukces odnieśli uczniowie Kołaczyckiego Liceum Ogólnokształcącego w finale X edycji Olimpiady Policyjnej, odbywającej się w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

Już sama liczba uczniów z tej szkoły zakwalifikowanych do etapu centralnego budzi respekt, tym bardziej, że jako jedyni z województwa podkarpackiego pomyślnie przebrnęli przez dwa kolejne etapy kwalifikacji (międzyszkolny i międzywojewódzki). Wśród 30 uczestników finału centralnego z 20 szkół z całej Polski, aż 10 – to uczniowie Liceum w Kołaczycach, przygotowani przez pana Dariusz Szczepanika i pana Macieja Karpa.

W dniu 12 kwietnia 2019r. odbył się XXIII Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny na szczeblu powiatowym, w którym nasza szkoła zajęła II miejsce. Kołaczyckie Liceum było reprezentowane przez Julię Janas, Bartosza Niklewicza oraz Oliwera Gondka.

W turnieju rywalizowaliśmy w trzech konkurencjach: test znajomości przepisów ruchu drogowego, pierwsza pomoc przedmedyczna, indywidualna jazda samochodem na torze przeszkód.

W dniach od 5.04.2019r. do 7.04.2019r. na Uniwersytecie Warszawskim miał miejsce 60-ty Jubileuszowy Finał Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Wśród uczniów wykazujących się ponadprzeciętną wiedzą z zakresu życia społeczno-politycznego znalazł się uczeń LO z Kołaczyc – Eryk Żyrek, który otrzymał zaszczytny tytuł finalisty.