LO Kołaczyce dla "NIEPODLEGŁEJ"

Wywiadówka

Dnia 15 listopada 2018 roku o godzinie 1600 odbędzie się w szkole, na sali gimnastycznej spektakl pt. "Niepodległa" dla społeczności szkolnej i rodziców.

O godzinie 1630 odbędzie się spotkanie rodziców z wychowawcami klas.

W roku szkolnym 2018/2019 Powiatowy Ośrodek Edukacji Nauczycieli zorganizował I Powiatowy Konkurs Czytelniczy pod nazwą "Niepodległa w literaturze - Stefan Żeromski "Przedwiośnie".

Wśród nagrodzonych osób jest nasza uczennica:

I MIEJSCE zajęła Sypień Katarzyna - Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej - Curie w Kołaczycach

VI Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii"

W VI Dyktandzie Niepodległościowym, zorganizowanym przez Fundację ,,Zawsze razem” i ,,Stowarzyszenie Polonistów’’, wzięło udział 1200 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa podkarpackiego.

Notice: Only variables should be assigned by reference in /home/lo-kolaczyce/ftp/lo-kolaczyce.pl/modules/mod_rquotes/helper.php on line 68

Notice: Only variables should be assigned by reference in /home/lo-kolaczyce/ftp/lo-kolaczyce.pl/modules/mod_rquotes/tmpl/_rquote.php on line 15

"Chaos to moje drugie imię"

"Dzidziuś, powodujesz że skacze mi poziom adrenaliny i zaczynam zgrzytać zębami"

"Nie odstawiaj mi tu jakiegoś zombie, Halloween już się skończyło"

…to tytuł projektu, który realizowany będzie (od stycznia 2013 roku) przez  naszą szkołę i Stowarzyszenie Miłośników Kołaczyc w ramach programu „Równać Szanse”. Nasz wniosek znalazł się wśród dziewięciu zwycięskich w województwie podkarpackim.
     W projekcie nacisk został położony na edukację obywatelską i patriotyczną, budzenie związku emocjonalnego z „małą ojczyzną”, poznawanie lokalnego dziedzictwa kulturalnego i historycznego i uświadamianie potrzeby jego  ochrony. Projekt ma za zadanie wyzwolenie inicjatywy młodzieży, rozwijanie kreatywności, pobudzanie do twórczego spędzania wolnego czasu.
     Młodych ludzi z pasją, ciekawymi pomysłami zapraszamy do współpracy!
O realizowanych działaniach i ich efektach będziemy na bieżąco informować.
Za realizację projektu odpowiedzialne są pani Renata Makara ( koordynator) i Grażyna Żygłowicz.

Projekt ”Kołaczyce. Dodaj do ulubionych”, jest realizowany w ramach Programu ”Równać Szanse” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności przez Stowarzyszenie Miłośników Kołaczyc. Beneficjentami projektu są młodzi ludzie w wieku 16-19 lat, którzy poprzez udział w różnorodnych działaniach stają się współtwórcami i aktywnymi uczestnikami życia lokalnego. Wyłonione grupy zaangażowane są w realizację czterech zadań:

1. Ożywienie działalności Izby Muzealnej w Kołaczycach. W trakcie cyklicznych zajęć młodzież poznaje warsztat pracy muzealnika, historię lokalną, przygotowuje zajęcia edukacyjne dla gimnazjalistów, dni otwarte Izby Muzealnej dla mieszkańców i okolic. Umiejętności niezbędne do realizacji tego zadania młodzież  nabywała w trakcie lekcji muzealnych w Muzeum Marii Konopnickiej  w Żarnowcu i Na Wawelu.

2. Zrealizowanie filmu ”My młodzi-autoportret”. Działanie ma na celu stworzenie zbiorowego i indywidualnego portretu młodzieży, diagnozę jej problemów, oczekiwań i oddanie głosu młodym.

3. Opracowanie folderu promującego Kołaczyce.

4. Stworzenie lokalnej koalicji na rzecz rozwoju kompetencji społecznych i kulturowych młodzieży poprzez organizację spotkania środowiskowego.

Zajęcia w Izbie Muzealnej
w Kołaczycach