Zebranie z rodzicami

W dniu 27 września 2017r. (środa) odbędzie się spotkanie rodziców (wywiadówka).
HARMONOGRAM DLA KLAS PIERWSZYCH:
Godz. 16.00 - spotkanie rodziców uczniów klas pierwszych z wychowawcami w wyznaczonych salach lekcyjnych.

Zaproszenie na VIII KONKURS WIEDZY i UMIEJĘTNOŚCI POLICYJNO-PREWENCYJNYCH

Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie w Kołaczycach, serdecznie zaprasza na VIII Wojewódzki Konkurs Wiedzy i Umiejętności Policyjno-Prewencyjnych pod hasłem: „ W służbie społeczeństwu – Bezpieczna Szkoła-Bezpieczna Polska”, nad którym patronat objęli Podkarpacki Kurator Oświaty i Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie. Konkurs ten odbędzie się 12 października 2017r.  Regulamin konkursu, a także karta zgłoszenia drużyn znajdują się na tutaj

Uwaga! Konkursy! Zapraszamy do zakładki "Biblioteka"

Zapoznaj się z konkursami w aktualnościach w dziale "Biblioteki"

Nasi strzelcy na kursie nurkowania i ratownictwa wodnego.

Pomimo wakacji drużyna strzelecka nie odpoczywała. W dniach 14-16 lipca 2017 odbył się Kurs Ratownictwa Wodnego i Nurkowania zorganizowany przez Ligę Obrony Kraju w którym uczestniczyli nasi uczniowie st. strzelec Paweł Kiełbasa i sekcyjny Dominik Krzanowski. Kurs odbył się na obiektach Bazy Nurkowej LOK przy Jeziorze Tarnobrzeskim, na pływalni krytej MOSIR Tarnobrzeg oraz Stanicy Żeglarskiej "Marina". Program kursu dotyczył zapoznania się z zasadami bezpieczeństwa w aspekcie ratownictwa wodnego i podwodnego, zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz obsługi sprzętu, a także  poznania procedur niezbędnych podczas nurkowania. Strzelcy odbyli zajęcia praktyczne z zakresu ratownictwa wodnego oraz nurkowania. Kurs ukończyło łącznie  24 strzelców, którzy otrzymali certyfikaty potwierdzające umiejętności.

"Nie żebym była dinozaurem ... chociaż jestem..."

"Dlaczego rżycie jak stare kobyły."

"Dzidziuś, powodujesz że skacze mi poziom adrenaliny i zaczynam zgrzytać zębami"

…to tytuł projektu, który realizowany będzie (od stycznia 2013 roku) przez  naszą szkołę i Stowarzyszenie Miłośników Kołaczyc w ramach programu „Równać Szanse”. Nasz wniosek znalazł się wśród dziewięciu zwycięskich w województwie podkarpackim.
     W projekcie nacisk został położony na edukację obywatelską i patriotyczną, budzenie związku emocjonalnego z „małą ojczyzną”, poznawanie lokalnego dziedzictwa kulturalnego i historycznego i uświadamianie potrzeby jego  ochrony. Projekt ma za zadanie wyzwolenie inicjatywy młodzieży, rozwijanie kreatywności, pobudzanie do twórczego spędzania wolnego czasu.
     Młodych ludzi z pasją, ciekawymi pomysłami zapraszamy do współpracy!
O realizowanych działaniach i ich efektach będziemy na bieżąco informować.
Za realizację projektu odpowiedzialne są pani Renata Makara ( koordynator) i Grażyna Żygłowicz.

Projekt ”Kołaczyce. Dodaj do ulubionych”, jest realizowany w ramach Programu ”Równać Szanse” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności przez Stowarzyszenie Miłośników Kołaczyc. Beneficjentami projektu są młodzi ludzie w wieku 16-19 lat, którzy poprzez udział w różnorodnych działaniach stają się współtwórcami i aktywnymi uczestnikami życia lokalnego. Wyłonione grupy zaangażowane są w realizację czterech zadań:

1. Ożywienie działalności Izby Muzealnej w Kołaczycach. W trakcie cyklicznych zajęć młodzież poznaje warsztat pracy muzealnika, historię lokalną, przygotowuje zajęcia edukacyjne dla gimnazjalistów, dni otwarte Izby Muzealnej dla mieszkańców i okolic. Umiejętności niezbędne do realizacji tego zadania młodzież  nabywała w trakcie lekcji muzealnych w Muzeum Marii Konopnickiej  w Żarnowcu i Na Wawelu.

2. Zrealizowanie filmu ”My młodzi-autoportret”. Działanie ma na celu stworzenie zbiorowego i indywidualnego portretu młodzieży, diagnozę jej problemów, oczekiwań i oddanie głosu młodym.

3. Opracowanie folderu promującego Kołaczyce.

4. Stworzenie lokalnej koalicji na rzecz rozwoju kompetencji społecznych i kulturowych młodzieży poprzez organizację spotkania środowiskowego.

Zajęcia w Izbie Muzealnej
w Kołaczycach