W dniu 22.05.2018r. na kompleksie sportowym „Orlik” odbył się X Wiosenny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora LO w Kołaczycach.  W zawodach wzięło udział 6 szkół z gmin: Brzostek, Brzyska i Kołaczyce. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał Dyrektor szkoły Antoni Salacha.

W dniu 27 kwietnia 2018r. na terenie Policealnej Szkoły Medycznej w Jaśle odbył się powiatowy etap Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK. Nasza drużyna w składzie: Ilona Szymańska, Weronika Czerkowicz, Aleksandra Bober, Adriana Rak i Jakub Przewoźnik pod opieką pani Marzeny Sikory rywalizowała z drużynami z jasielskich techników i liceów o tytuł najlepszych i awans do etapu wojewódzkiego.

Poziom reprezentowany przez wszystkie grupy był bardzo wysoki. Po sprawdzeniu swojej wiedzy teoretycznej podjęliśmy działania praktyczne, którymi były: przeprowadzenie RKO, pomoc osobie z oderwaną kończyną, zawałem, padaczką i urazem kręgosłupa.

Towarzyszący nam początkowo stres jeszcze bardziej nas mobilizował. Nasza drużyna w tym etapie zajęła I miejsce. W dniu 24 maja będziemy reprezentować naszą szkołę i powiat jasielski w etapie wojewódzkim tych zawodów.

Przygotowali uczestnicy zawodów

27 kwietnia 2018 ostatni dzwonek usłyszeli tegoroczni maturzyści Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kołaczycach.   Uroczyste pożegnanie rozpoczęło się od wręczenia świadectw uczniom, którzy  osiągnęli  wysokie wyniki w nauce oraz listów gratulacyjnych dla ich rodziców.

W dniach 29.04 – 01.05.18r. zespół taneczny, działający w naszej szkole, odbył „tournée” po kilku miejscowościach na Węgrzech na zaproszenie „Szkoły Tańca” ze Sarospataku w ramach współpracy naszego Liceum z tą placówką. „Szkoła tańca” , założona przez dr. Muchę, obchodziła 20-lecie istnienia i z tej okazji w Sarospotaku odbyła się uroczysta sesja, w której wziął udział dyrektor Szkoły, Pan Antoni Salacha.

„Wszystkie twarze Kołaczyckiego Liceum” – pod takim hasłem, 24 kwietnia,  po raz kolejny odbył się  Dzień Otwarty w Liceum Ogólnokształcącym w Kołaczycach. Szkoła  otworzyła swoje drzwi dla Gimnazjalistów, którzy mogli zobaczyć, poczuć, „dotknąć szkoły”,  spotkać się z nauczycielami i starszymi kolegami.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!