W styczniu 2018 r. w Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Rzeszowie odbył się etap wojewódzki Podkarpackiego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie.

W etapie tym udział wzięła uczennica Kinga Podraza. Niestety nie udało się jej dostać do ścisłego finału na tym szczeblu.

Duże gratulacje dla Kingi za dotarcie do etapu wojewódzkiego.

W styczniu w siedzibie Uniwersytetu Rzeszowskiego odbyły się eliminacje okręgowe (etap wojewódzki) 44-tej Olimpiady Historycznej. W części pisemnej wzięli udział uczniowie z klasy IIa: Katarzyna Sypień i Eryk Żyrek. Do części ustnej zakwalifikował się Eryk Żyrek, ale nie udało mu się awansować do eliminacji centralnych.

Serdeczne gratulacje dla Kasi i Eryka za udział w etapie wojewódzkim.

Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach otrzymało certyfikat za organizację na rzecz Fundacji DKMS akcji #KOMÓRKOMANIA. Wolontariusze wraz z opiekunem akcji przeprowadzili zajęcia informacyjne budujące świadomość młodzieży w zakresie walki z nowotworami krwi oraz zorganizowali Dzień Dawcy krwiotwórczych komórek macierzystych, podczas którego młodzież miała możliwość zarejestrowania się w bazie potencjalnych Dawców. Każda zarejestrowana osoba to szansa na nowe życie dla osób chorych na białaczkę i inne choroby krwi, potrzebujących przeszczepienia od dawcy niespokrewnionego.

Dziękujemy Wolontariuszom i wszystkim, którzy wypełnili formularz rejestracyjny  powiększając w ten sposób bazę potencjalnych dawców.

Podobnie jak w poprzednich latach, młodzież ze Szkolnego Koła PCK, pod opieką Pani Marzeny Sikory, przygotowała Jasełka, które zostały wystawione w Domu Pogodnej Starości w Kołaczycach a także w Środowiskowym Domu Samopomocy w Nowym Żmigrodzie.