W dniu 27 września 2017r. (środa) odbędzie się spotkanie rodziców (wywiadówka).
HARMONOGRAM DLA KLAS PIERWSZYCH:
Godz. 16.00 - spotkanie rodziców uczniów klas pierwszych z wychowawcami w wyznaczonych salach lekcyjnych.

Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie w Kołaczycach, serdecznie zaprasza na VIII Wojewódzki Konkurs Wiedzy i Umiejętności Policyjno-Prewencyjnych pod hasłem: „ W służbie społeczeństwu – Bezpieczna Szkoła-Bezpieczna Polska”, nad którym patronat objęli Podkarpacki Kurator Oświaty i Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie. Konkurs ten odbędzie się 12 października 2017r.  Regulamin konkursu, a także karta zgłoszenia drużyn znajdują się na tutaj

Pomimo wakacji drużyna strzelecka nie odpoczywała. W dniach 14-16 lipca 2017 odbył się Kurs Ratownictwa Wodnego i Nurkowania zorganizowany przez Ligę Obrony Kraju w którym uczestniczyli nasi uczniowie st. strzelec Paweł Kiełbasa i sekcyjny Dominik Krzanowski. Kurs odbył się na obiektach Bazy Nurkowej LOK przy Jeziorze Tarnobrzeskim, na pływalni krytej MOSIR Tarnobrzeg oraz Stanicy Żeglarskiej "Marina". Program kursu dotyczył zapoznania się z zasadami bezpieczeństwa w aspekcie ratownictwa wodnego i podwodnego, zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz obsługi sprzętu, a także  poznania procedur niezbędnych podczas nurkowania. Strzelcy odbyli zajęcia praktyczne z zakresu ratownictwa wodnego oraz nurkowania. Kurs ukończyło łącznie  24 strzelców, którzy otrzymali certyfikaty potwierdzające umiejętności.

1 września rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Po Mszy św. o godz. 8.00, która została odprawiona w Kościele Parafialnym w Kołaczycach, cała społeczność szkolna wraz z gronem pedagogicznym zgromadziła się na sali gimnastycznej Kołaczyckiego Liceum. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego.